Photo by Gregory Pappas on Unsplash

مدیتیشن هدایت شونده برای خواب بهتر

خودتان را تصور کنید که در گرمای تخت‌خوابتان خزیده‌اید و اتاق شما به آرامی توسط ماه روشن شده است. وقتی چشمانتان را می‌بندید، فشار همه افکار و درگیری‌های روزمره یواش یواش کم می‌شود و حس انتقال به حالتی از آرامش به شما دست می‌دهد. مدیتیشن خواب هدایت شونده، شما را به آرامی به یک جای امن و آرام می‌برد. این تجربه ای است که همه می‌توانند داشته باشند. اما چگونه؟ در ادامه مراحل آمده است.

مرحله ۱: جایگاه آرامش خود را بسازید

جایی برای شروع آرامش و سکون را پیدا کنید. چراغ ها را خاموش کنید، اطمینان حاصل کنید که مزاحمت و صداهای اضافی وجود ندارد.  دراز بکشید. نفس عمیقی بکشید و آرام آرام خودتان را از تنش‌های روزمره دور کنید.

مرحله ۲: سفر داخلی آرام‌بخش

هنگامی که چشمانتان را می‌بندید، تخیل به عنوان راهنمای شما عمل می‌کند. خودتان را در ساحل یک دریای آرام تصور کنید، نور ستاره‌های باشکوه آسمان در روی آب منعکس می‌شود. با هر نفسی که می‌کشید، آرامش شب به درون خود بکشید و با هر نفسی که بیرون می‌دهید تنش‌های روز را از درون خود بیرون ببرید.

مرحله ۳: به استفبال آرامش

صدای آرام‌کننده و مدیتیشن‌های هدایت شونده، شما را تا رسیدن به آرامش همراهی می‌کنند. پیشنهاد می‌شود که بر روی بدنتان تمرکز کنید، از پایین با پاها شروع کرده و به سمت سرتان حرکت کنید. علاوه بر این، تصور کنید که با هر نفسی که می‌کشید درون ابری از آرامش فرو می‌روید.

مرحله ۴: پایان مدیتیشن خواب هدایت شونده

در پایان این تمرین، ذهن‌های شما به آرامی به آرامش خواب تسلیم می‌شوند. تصور کنید که فکرهای مزاحم و نگرانی‌هایتان از ذهن شما خارج شده و به شب‌تاب‌ها تبدیل می‌شوند که در تاریکی شب به رقص می‌پردازند و پشت سر خود مسیری از آرامش را به جای می‌گذارند. هنگامی که به خواب می‌روید، زمزمه آهسته جملات تاکیدی ذهن شما را برای فردایی بهتر آماده می‌کند.

مدیتیشن هدایت شونده برای خواب در اپلیکیشن من خوب من شما را به مکانی از آرامش عمیق می‌برد. علاوه بر این، تمرین مدیتیشن خواب به شما کمک می‌کند تا با آرزوها، رویاها و خواسته‌های خود ارتباط برقرار کنید.

تمرین مدیتیشن خواب هدایت شونده دروازه‌ای به جایی است که مسائل ناپدید می‌شوند و زندگی در لحظه ظاهر می‌شود، دنیایی که مدیتیشن هدایت شده به شما کمک می‌کند تا به آرامی به خواب بروید.

سهیل عباسی

View posts by سهیل عباسی
نویسنده در من خوب من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top