خواب چرت ظهرگاهی

آیا چرت زدن مفید است؟ چگونه درست چرت بزنیم؟

آیا از خستگی‌های بعد از ظهر کلافه شده‌اید و می خواهید یک جایگزین عالی برای بالا بردن توان و خروجی خود داشته باشید؟ یک چرت پس از ناهار می‌تواند به شما انرژی جدیدی بدهد. چرت زدن به عنوان یک کار هنرمندانه می تواند تمرکز، توانایی خلاقیت و سلامت عمومی را به ارمغان بیاورد. بیایید هنر چرت زدن را کشف کنیم و چگونگی چرت زدن بعد از ظهر را کشف کنیم.

راه حل آرامش ظهر

بعد از ناهار، هیچ کس احساس شادابی نمی کند. خیلی ها تمرکز خود را پس از خوردن ناهار از دست می دهند. اما لازم نیست برای اینکه خوابتان نبرد فوراً به یک فنجان چای یا قهوه دیگر متوسل شوید. یک چرت کوتاه می تواند حافظه و عملکردهای شناختی شما را تقویت کند و خلق و خوی شما را بهبود بخشد تا به مبارزه با خستگی بعد از ظهر بسیار بهتر از این کمک کند.

تسلط بر چرت زدن

با این حال چرت زدن کار بسیار مهمی است و مدت زمان آن بسیار مهمتر است. یک چرت خوب  20 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید، بنابراین احساس خواب آلودگی در شما ایجاد نمی شود. زمان ایده آل برای چرت ظهر بین ساعت 12:00 بعد از ظهر است. و ساعت 15:00 زیرا این زمانی است که در طی آن هوشیاری بدن شروع به کاهش می کند.

ایجاد محیط خواب کامل

راز چرت زدن موفق در ایجاد محیطی دوستانه برای چرت زدن است. به دنبال مکانی آرام با نور کم یا بدون نور باشید که بتوانید در آن آرام بخوابید. هدفون حذف نویز و ماسک خواب قرار دهید تا راحت تر چرت بزنید. گوشی یا ساعت زنگ دار خود را طوری تنظیم کنید که به آرامی به شما یادآوری کند که چه زمانی زمان بیدار شدن در طول زمان تعیین شده برای چرت زدن است.

انتخاب سبک چرت زدن مناسب

اولین انتخاب برای چرت نیمروز، یک چرت کامل است. یک چرت که حدود ده تا بیست دقیقه طول می‌کشد، انرژی به همراه دارد، بدون هر نوع خواب آلودگی. برعکس، یک چرت طولانی حدود نیم ساعت طول می کشد تا کمی آرامش ایجاد کند و مهارت های حل مسئله و تخیل خلاق را افزایش دهد.

مزایای چرت زدن فراتر از محل کار

مطمئناً چرت زدن می تواند عملکرد فرد را در محل کار افزایش دهد، اما مزایای آن تنها به محل کار ختم نمی شود. چرت زدن هنری است که برای معلمان و والدینی که از فرزندان دیگران مراقبت می کنند، دانش آموزانی که تمام وقت خود را در کلاس درس می گذرانند، و همچنین سایر افرادی که در طول روز سخت کار می کنند، تسلیت می بخشد، با ارائه خوراکی های کوتاه درونی و کاهش تنش، آرامش را تضمین می کند. و رضایت

استقبال از فرهنگ چرت زدن

خودمراقبتی باید حتی در فرهنگی که گاهی آن را به جای فعالیت بی وقفه به عنوان تنبلی تلقی می کند، انجام شود. با این حال، چرت زدن از بسیاری جهات می تواند به شما کمک کند: می تواند شما را سازنده تر و خلاق تر کند یا حتی به شما انرژی دهد. بنابراین، فراموش نکنید که در لحظاتی که قدرت شما کم می‌شود، ابزار قدرتمندی دارید که به شما کمک می‌کند تا زندگی یکنواخت‌تری داشته باشید – خواب ظهر. چشمان خود را ببندید و سعی کنید تا حد امکان در لحظه مناسب خواب خود را استنشاق کنید. برای بدن و ذهن شما سپاسگزار خواهد بود.

اپلیکیشن من خوب من به شما کمک می‌کند که بهتر چرت‌ بزنید و الگوهای خواب خود را تنظیم کنید. این اپلیکیشن شامل صداها، مدیتیشن‌های خواب، و داستان‌های خواب بزرگسال است که به شما کمک می‌کنند تا بهبود خواب خود را تجربه کنید.

سهیل عباسی

View posts by سهیل عباسی
نویسنده در من خوب من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top